• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Jihlava: Město uspělo v světové olympiádě měst "LivCom" OSN

Hned dvě ocenění - stříbrné a bronzové, získala loni v závěru roku Jihlava jako jediný český zástupce ve finále soutěže LivCom (The International Awards for Liveable Communities). Tato pomyslná světová olympiáda municipalit, jejíž název lze volně přeložit jako Město, ve kterém stojí za to žít, se zaměřuje na mezinárodní dobrou praxi v oblasti životního prostředí. V rámci soutěže se hodnotí přístup měst a obcí k jednotlivým kritériím udržitelného rozvoje, kterými jsou: Podpora přírodní i uměle vytvořené krajiny, Umění, kultura a dědictví, Nejlepší environmentální postupy, Zapojení obce a její pravomoci, Zdravý životní styl a Strategické plánování.

Finálové klání soutěže "LivCom" pod záštitou Programu životního prostředí OSN se v minulém roce na přelomu listopadu a prosince odehrálo v čínském městě Xiamen, přičemž do něj postoupilo 43 municipalit z celého světa, které prezentovaly celkem 52 místních projektů udržitelného rozvoje.

Jihlava v Číně vybojovala stříbrné ocenění v kategorii měst 20-75 tis. obyvatel a bronzové ocenění za projekt revitalizace sídliště Královský vršek. Nejde však o jediné úspěchy Jihlavy v této soutěži. Už v roce 2009 město získalo cenu LivCom za naplnění kritéria zlepšování stavu krajiny, v roce 2011 ocenění za třetí místo ve své velikostní kategorii, přičemž tentýž úspěch si Jihlava zopakovala i v roce 2012, kdy navíc obdržela ještě také cenu za strategické plánování.
Kontakt na Zdravé město

Přílohy, odkazy ...

Celý článek na serveru EnviWeb
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA a VAUD: Příručka pro zelené nakupování

Kanton ŽENEVA a VAUD: Příručka pro zelené nakupování

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Praha-Libuš: Komise Zdravé městské části

Komise Zdravé městské části

Praha-Libuš

Chrudim: Zavádění systému EMAS na městském úřadě

Zavádění systému EMAS na městském úřadě

Chrudim

Hodonín: Ekologicky příznivý provoz úřadu

Ekologicky příznivý provoz úřadu

Hodonín

Brno: Čistší produkce ve školství

Čistší produkce ve školství

Brno

Litoměřice: Pravidelná hodnotící zpráva Zdravého města a MA21

Pravidelná hodnotící zpráva Zdravého města a MA21

Litoměřice